× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Magazİn / Ünlüler

J.K. ROWLİNG'DEN HARRY POTTER İÇİN ANLAMLI BAĞIŞ

Harry Potter serisinin yazarı J. K. Rowling.Hogwarts Savaşı'nın yıldönümünde evsizler ve aile içi şiddet mağdurları için 1 milyon sterlin ( 9 milyon lira ) bağışta bulundu..

by Gizem Şakar 05/05/2020

Harry Potter roman serisinin yazarı J. K. Rowling, evsizler ve aile içi şiddet mağdurları için 1 milyon sterlin (yaklaşık 9 milyon lira) bağışta bulunacağını söyledi. Rowling, Twitter'da yaptığı paylaşımda serinin anlamlı günlerinden biri olan Hogwarts Savaşı gününe ve sevilen karakterlerin ölümüne atıfta bulunarak, "Bugün Hogwarts Savaşı'nın 22. yıldönümü ancak dürüstçe söyleyeceğim ki kurgusal ölümlerden bahsetmek doğru gelmiyor. Gerçek dünyada çok fazla kişi sevdiklerini kaybediyor. Dolayısıyla büyük büyücülük zaferinin bu yıldönümünde, dışarıda bizi ve yaşam biçimimizi korumak için işleri başında olan insanları düşünüyorum. Yakın ailemde kilit önemdeki işlerde çalışan üç kişi var ve böyle tüm akrabalar gibi gurur duymakla endişelenmek arasında karar veremiyorum '' dedi. 

Ünlü Yazar ayrıca kadınların ve çocukların korunması için  evsizlerle ilgili çalışma yürüten Crisis derneğine 500 bin sterlin bağış yaptığını ve geri kalan 500 bin sterliniyse aile içi şiddete maruz kalan kadın ve çocukların korunması için çalışan Refuge derneğine bağışladığını açıkladı.
ÖNERİLER